Kedi dostlarımız neden en iyi arkadaşlarımızdır?

Kedi dostlarımız neden en iyi arkadaşlarımızdır?
12 26.03.2021

Kediler, insan arkadaşlarına sunacakları çok şey olan güzel yaratıklardır. Kedilerin ilk olarak insanlar tarafından yaklaşık 5000 yıl önce evcilleştirildiği ve çiftçilerin mahsullerini farelerden ve diğer kemirgenlerden korumaya yardımcı olmak için kullanıldığı düşünülüyor. Bugün hala en sevilen evcil hayvanlardır, genellikle avlanma yetenekleri nedeniyle değil, aşağıda inceleyeceğimiz çeşitli diğer nedenlerden dolayı.

Kediler küçük evlerde ve apartman dairelerinde iyi yaşarlar!

Tüm evcil hayvanlar içerisinde muhtemelen en içe yönelik canlılar olan kediler küçük evlerde ve apartman dairelerinde yaşamaya oldukça elverişlidir.

Kedilerin bakımı kolaydır!

Köpeklerden farklı olarak, kedilerin yürüyüşe ihtiyacı yoktur (bazı kedi sahipleri kedilerini tasmalı gezdirmelerine  rağmen) Bakımları oldukça azdır - düzenli olarak tuvalet temizlikleri, günde iki kez yemek ve kısa tüylü kediler için haftalık bir tımar.

Sağlığımıza katkı sağlarlar!

Yapılan araştırmalar evcil hayvan sahiplerinin stres, depresyon ve düşük tansiyon seviyelerinin daha az olduğunu gösteriyor. Kedi sahiplerinin gelişmiş bir bağışıklık fonksiyonuna sahip olduğu ve çocuklarda alerji ve astım olasılığını azaltmaya yardımcı olabileceği gösterilmiştir.

Çok sevimliler!

Evde bir kedinin güzelliğine ve mükemmelliğine kim karşı koyabilir?

Kedi dostlarımız eğlencelidirler!

Yere boş bir kutu veya büyük bir kağıt torba (asla plastik torba kullanmayın), oyuncaklar koyun ve gösterinin tadını çıkarın. Kediler oyun oynarken izlemesi son derece eğlencelidir.

Arkadaşlık ve koşulsuz sevgi sunarlar!

Uzun süreli bir ilişkinin sona ermesinden sonra bir kedi yavrusu evlat edindim. İşten döndüğümde beni selamlamak için her zaman oradaydı, benimle bir TV şovu izlemek için mutlu bir şekilde kanepeye sarılırdı ve yatağa atlayıp yanımda uyurdu, konuşmam gerektiğinde beni dinlerdi. Yıllarca benim sadık arkadaşımdı.

Kediler korkusuzdur!

Kedilerle ilgili harika olan şey, nadiren kokmalarıdır.

Sessizlerdir!

Pek çok kedi, Siyam gibi bazı kedi türleri konuşmaya olan sevgileriyle tanınır, ancak kedilerin çoğu nispeten sessizdir.

Paylaş: