Lider Pet Food

Lider Pet Food
0 26.03.2021

Lider Pet Food, evcil hayvan maması sektöründe ülkenin altı binden fazla satış noktasında faaliyet gösteren köklü ve başarılı geçmişe sahip saygın grup firmaları, Tavas Pet ve Sera Pet’in ortaklığı ile 2009 yılında kuruldu.

 

Hızlı bir ivme ile büyümeye devam eden firmamız, önemli hammadde kaynaklarının tamamına yakın konumdaki Manisa Salihli’de bulunan 2 tesisindeki 20 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 50 bin metrekare alanda yıllık 220 bin ton kapasite ile üretim gerçekleştiriyor.

 

15 bin paletin üzerinde de ürün stoklama imkânımız bulunuyor. Teknoloji yatırımlarına önem veren bir firma olarak, ürünlerimizin çevre şartlarından korunaklı bir biçimde son tüketiciye kadar kalite standartları çerçevesinde ulaştırılabilmesi için tesislerimiz son teknolojiye göre tasarlandı. Türkiye’deki hemen hemen bütün market zincirlerine satış gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında 65'ten fazla ülkeye fiilen ihracatımız devam ediyor. 2020 yılında gerçekleştirilen 10 milyon USD’lik toplam tutar ile sektörün en büyük ihracatçısı konumundayız.

 

Ülkemizin evcil hayvan beslenme ürünlerinde yurtdışına olan bağımlılığını azaltıp kendi ulusal mama markalarını dünya pazarlarına taşıyarak Avrupa Birliği ülkelerinde de örnek gösterilen bir firma olmayı öncelikli hedefi sayan şirketimiz, bu doğrultuda diğer yerli firmalarımızın önünü açacak ve gelişim hızına katkıda bulunacak çok önemli bir işletme konumundadır.

 

Tesisimiz, Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapabilmesi için gerekli olan standartları sağlayan onaylı firmalar listesinde yer almaktadır.

 

Lider Pet Food, bilimsel literatüre uygun pet sağlığı ve gelişimi üzerine en doğru ve kanıtlanmış yöntemleri kendine hedef alan beslenme modeli ile müşterileri ve onların can dostlarının yanında olmaya devam edecek.

Paylaş: